fbpx

Odos šveitimo pavojai ir naudos + šveitiklių receptai su medumi

Published by Karolina on

Kūno odos šveitimas šepečiu, lufa kempine ar kūno šveitikliu gali pagerinti odos sveikatą ir išvaizdą. Šveisdami odą nušveičiame nebegyvas odos ląsteles bei sustipriname kolageno gamybą, dėl ko oda įgauna sveiką švytėjimą ir išlaiko stangrumą. Be to, odos šveitimo dėka pagerėja naudojamų odos priežiūros priemonių įsisavinimas.

Kaip dažnai šveisti odą?

Per dažnas šveitimas odą gali išsausinti ir sudirginti, tad normalios odos savininkėms rekomenduojama odą šveisti 2-3 kartus per savaitę. Sausą odą derėtų šveisti ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Priemonės kūno odos šveitimui

Ar žinojote, jog daugelyje odos šveitiklių sudėtyje yra plastiko? Taip, tai tie maži eksfolijuojantys grūdeliai, kurių vienoje priemonėje būna šimtais tūkstančių. Jau yra valstybių, kuriose kosmetikos priemonės su plastikiniu užpildu jau yra uždraustos, tačiau mūsų šalies parduotuvėse ir didžiojoje ES dalyje dar galima plačiai įsigyti tokių aplinkai ir mūsų sveikatai kenksmingų priemonių.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tie mažyčiai plastiko gabalėliai pavojaus nekelia, mano galva, jie yra didesnis blogis nei dideli plastiko gabalai. Mikroskopinių plastiko dalelių nesurenka nuotekų valymo įrenginiai, todėl jos iškart patenka į atvirus vandenis, kur yra praryjami gyvūnų, o vėliau su jais arba po ilgesnio laiko su, pavyzdžiui, daržovėmis, patenka ant mūsų stalo. Neskamba viliojančiai ir sveikai, tiesa? Todėl labai kviečiu skaityti etiketes ir nepirkti gamtą ir mus naikinančių kosmetikos produktų.

Apie sausą kūno odos šveitimą šepečiu jau kalbėjome čia. Šįkart norime aptarti odos šveitiklius, kuriuos galima pasigaminti patiems.

Šveitimas vien druska ar cukrumi nedomina, o mano anksčiau aprašytas anticeliulitinis odos šveitiklis jau pabodo? Štai keletas paprastų, bet gerų, kūno odos šveitimo receptų su medumi.

Medaus nauda odai

Medus yra biologiškai aktyvi medžiaga, kurios nauda odai yra ne iš piršto laužta (šaltinis 1, šaltinis 2). Medaus panaudojimas kosmetinėms procedūroms žinomas dar nuo senų senovės. Šiandien daugybė tyrimų patvirtina ir medicininę medaus naudą: apsaugo nuo infekcijų susidarymo, padeda gyti žaizdoms, veikia antimikrobiškai net ir prieš antibiotikams atsparias bakterijas.

Šveitiklis „Nektaras“

 • ½ pusė puodelio rudojo cukraus
 • ¼ puodelio kokosų aliejaus
 • 2-3 š. medaus

Paprastai rudojo cukraus kristalai yra didesni nei baltojo, todėl aš mėgstu rudąjį cukrų šiek tiek pasmulkinti (pora sūkių) kavamalėje.

Turtingas šveitiklis

 • ¾ puodelio cukraus (granulėmis)
 • ½ puodelio natūralaus medaus
 • 1 š. alyvuogių aliejaus
 • 1 š. jojobos aliejaus
 • 3 lašai levandų ar kito eterinio aliejaus
 • 3 lašai vit. E (1 vit. E kapsulė)

Viską gerai sumaišyti iki vientisos masės ir naudoti.

Šveitiklis „Pusryčiai“

Šis šveitiklis puikiai drėkina odą, o gausus vitamino E kiekis odą padaro minkštą ir skaisčią.

 • 2 š. pilno grūdo avižinių dribsnių
 • 1-2 š. lukštentų saulėgrąžų
 • 4 š. jogurto
 • 1 š. medaus

Smulkiai sumalti avižas su saulėgrąžomis. Sumaltą mišinį sumaišyti su medumi ir jogurtu.

Šį šveitiklį rekomenduoju sunaudoti iš karto arba per savaitę, iki tol jį laikykite šaldytuve.

Priedai naminiams šveitikliams

Į bet kurį šveitiklį galima įlašinti 1-2 lašus eterinio aliejaus, jei esate tikra, kad toks eterinis aliejus jūsų nealergizuoja.

Savo gamybos kūno odos priežiūros priemonėse dažniausiai naudoju morkų sėklų eterinį aliejų, kadangi jis drėkina odą ir jai suteikia žavingo švytėjimo, be to, turi jauninančių savybių. Šį eterinį aliejų šveitikliuose naudoju vieną arba maišau su pelargonijų (Geranium) arba bergamočių eteriniu aliejumi.

Kaip laikyti šveitiklį?

Visus namie gamintus odos šveitiklius reikėtų laikyti sandariame inde, sausoje tamsioje vietoje iki 4 savaičių. Jeigu šveitiklis susikristalizavo ir tapo kietas, prieš naudojimą indelį su šveitikliu trumpam pamerkite į karštą vandenį.

Jei šveitiklyje yra greitai gendančių produktų, pavyzdžiui, jogurto, tuomet tokį šveitiklį sunaudokite iš karto arba, kaip minėjau aukščiau, laikykite šaldytuve, tačiau ne ilgiau nei 1 sav.

Atsargumo priemonės

Kviečiu nepersistengti su šveitimu, jei jūsų oda yra labai jautri arba labai sausa. Mano pačios oda yra labai sausa ir jautri, tačiau šveitiklius aš naudoju ir jie mane gelbsti. Visgi naujus receptus išbandau atsargiai, tą patį rekomenduoju ir jums: tose vietose, kuriose oda yra ypatingai išsausėjusi, pilinguoju švelniais judesiais ir be jokio spaudimo.

Jei turite alergiją medui arba žiedadulkėms, pilingo su medumi venkite arba prieš naudojimą pasitarkite su savo gydytoju.

Švytėkite!
Su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *