fbpx

Magnio nauda ir transderminės savybės – mitas ar tiesa?

Published by Karolina on

Viešojoje erdvėje vis plačiau kalbama apie magnio trūkumo žalą ir jo naudojimą išoriškai. Parduotuvių lentynose daugėja magnio mišinių voniai ir odos priežiūros priemonių su magniu, tačiau daugeliui kyla klausimas, ar magnis gali prasiskverbti pro odą, ar tai tik marketinginis pardavėjų triukas. Šiandien pabandysime atsakyti į minėtą klausimą, apžvelgdami egzistuojančius mokslinius tyrimus. Bet pradėkime nuo pradžių – kuo svarbus šis mikroelementas.

Magnis patenka į ketvertuką žmogaus organizmui svarbiausių mineralų, dalyvauja daugiau nei 325 skirtingose biocheminėse reakcijose, kurios naudingos mūsų širdžiai bei nervų sistemai. Magnis gali padėti atpalaiduoti įsitempusius raumenis, sumažinti galvos bei sąnarių skausmus, nuo jo oda darosi švelnesnė, be to, palengvinamos egzemos, psoriazės ir aknės būklės, pagerėja odos drėkinimo savybės. Magnis būtinas DNR ir RNR sintezei, reprodukcijai ir baltymų sintezei. Jis taip pat aktyviai dalyvauja kraujo spaudimo bei insulino metabolizmo procesuose, turi įtakos kraujagyslių tonusui, nervų-raumenų laidumui. Be magnio neįsivaizduojama skeleto, kaulų bei dantų sveikata, taip pat taisyklingi detoksikacijos procesai, miego kokybė.

Maža studija parodė, kad magnis gali padėti užmigti ypač vyresniems žmonėms, taip pat tiems, kuriuos prieš užmiegant kankina neramių kojų sindromas. Dar kiti tyrimai parodė, kad magnis smegenyse padidina GABA neurotransmitorių, kurie prislopina mąstymą ir taip padeda užmigti.

Akivaizdu, kad magnis yra gyvybiškai svarbus mikroelementas. Vakarų pasaulyje vis dažniau susiduriama su magnio trūkumu, kas ilgainiui gali sukelti nepageidaujamus širdies, nervų-raumenų ir nervų sistemos sutrikimus. Kol didelė dalis žmonių šio mineralo gauna nepakankamai, kita dalis žmonių turi problemų dėl jo įsisavinimo.

Įdomu tai, kad didžioji dalis magnio yra ląstelėse, o kraujyje yra tik apie 1 % organizmo magnio, todėl laboratoriniai magnio tyrimai ne visada atspindi tikrąsias šio mikroelemento atsargas organizme.

Magnio papildus dažniausiai vartojame tablečių arba miltelių pavidalu. Jeigu teko gerti vandenyje ištirpintus magnio miltelius, gali būti, kad po to teko patirti ir nemalonų skrandžio gleivinės dirginimą, be to, magnio papildų vartojimas didesniais kiekiais gali sukelti laisvinamąjį efektą. Dėl šios ir kitų priežasčių vis labiau populiarėja magnio preparatų naudojimas išoriškai.

Mokslinėje erdvėje yra iškelta hipotezė, kad magnis geriau įsisavinamas jį naudojant išoriškai. Tiesa, magnio transderminės savybės vis dar tiriamos ir plačiai diskutuojamos. Nors tyrėjams dar reikės paplušėti, visgi vienas kitas tyrimas, patvirtinantis magnio gebėjimą papildyti organizmą prasiskverbiant pro odą, jau randasi.

Vienas JAV gydytojas natūropatas dar 2000 m. konferencijoje pristatė tyrimo duomenis, pagal kuriuos magnio preparatų naudojimas per odą magnio kiekį žmogaus organizme atstatė per 4-6 savaites, tuo tarpu geriami magnio papildai tai padarė tik per 4-12 mėnesius. Kitos nedidelės studijos taip pat parodė, kad mirkimas magnio prisotintose voniose (7 dienas ne mažiau nei 12 min.), kojų mirkymas magnio vonelėse bei magnio aliejaus tepimas ant odos pakėlė magnio koncentraciją kraujyje. Šių bei čia nepaminėtų tyrimų išvadose mokslininkai atsargiai teigia, kad magnis gali patekti į kraujotaką pro odą, aplenkdamas virškinamąjį traktą.

Kol vyksta diskusijos ir atliekami tyrimai, mes savo kailiu išbandėme magnio vonias. Nors jos mums ne naujiena, šįkart visą mėnesį 2-3 kartus per savaitę mėgavomės magnio voniomis. Magnio koncentracijos kraujyje netyrėme, tačiau apčiuopiamų rezultatų sulaukėme – magnio vonios akivaizdžiai atpalaidavo įsitempusius raumenis, nuėmė įtampą, sumažino maudimą sąnariuose, be to, po kiekvienos vonios oda tapdavo pastebimai švelnesnė.

Kadangi magnio trūkumas pasireiškia gerokai dažniau nei perteklius (perteklinis magnio kiekis iš organizmo pašalinamas su šlapimu), kviečiu pasirūpinti magnio atsargomis savo ir artimųjų kūnuose.

Patarimais, kaip geriausiai paruošti ir pasiruošti sveikatinančioms magnio vonioms, pasidalinsime jau netrukus, tad sekite mus Facebook bei Instagram Moon Therapy studija.

Vienas pagrindinių dokumentų, kuriuo buvo remtasi rašant šį straipsnį, yra čia.

Sėkmės sveikatos kelionėje,
su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *