fbpx

Skirtingos magnio vonios druskos: skirtumai, asmeninė patirtis ir patarimai

Published by Karolina on

Žmogaus organizmas magnio nepasigamina. Net 3 iš 4 žmonių visame pasaulyje trūksta magnio.*

Vonios su magnio druskomis naudojamos ne tik atpalaiduoti kūną ir protą, bet ir papildyti organizmą magnio atsargomis. Populiariausios vonios druskos yra Epsom druska ir magnio dribsniai. Abi yra nuo senų laikų žinomi magnio junginiai, tačiau skirtingų formų. Kokios tos formos ir kokie jų pliusai bei skirtumai šiandien ir kalbame.

Epsom druska vadinamas magnio sulfatas. Tai viena populiariausių magnio formų. Kol dalis šios rūšies magnio yra natūraliai gaunama iš atvirų vandens telkinių, kaip pavyzdžiui, Negyvoji jūra, kita dalis yra pagaminama sintetiniu būdu.

Magnio dribsniais vadinamas magnio chloridas yra tik natūraliai gamtoje esantis junginys, išgaunamas iš išdžiuvusios jūros dugno arba atvirų vandens telkinių. Magnio chlorido tirpalas yra kaitinamas (dažniausiai saulėje), vėliau atvėsinamas, tokiu būdu susidaro mums pažįstami magnio dribsniai.

Tiek Epsom druska, tiek magnio dribsniai siejami su sveikatingumu ir atsipalaidavimu. Kol abi magnio formos turi panašių sveikatinančių bei transderminių savybių, manoma, kad magnio chloridas (dribsniai) veikia efektyviau. Taip yra todėl, kad jis yra šiek tiek lengviau absorbuojamas organizmo, tačiau absorbavimo skirtumas toks nežymus, kad kažin neturi didelės reikšmės. Be to, didesnį magnio dribsnių efektyvumą patvirtinantys tyrimai yra atlikti magnio dribsnių pardavėjų iniciatyva ir pastangomis, todėl drąsiai teigti, jog tai absoliuti tiesa, nesiryžčiau. Visgi vienas akivaizdus magnio chlorido pliusas tikrai egzistuoja – yra mažesnė tikimybė, kad magnio chlorido dribsniai, ypač kai jie kasami iš žemės gelmių, bus užteršti sunkiaisiais metalais ar kitais žmonių sukurtais teršalais.

Prekyboje yra gausus magnio druskų pasirinkimas. Pagrindinis dėmesys renkantis turėtų tekti magnio gavybai – įsigykite ne sintetinę druską, o tik natūraliai susiformavusią. Nors tokios kaina didesnė, tačiau skirtumas – milžiniškas.

Esu išbandžiusi vonių kursą tiek su magnio dribsniais, tiek su Epsom druska, taigi galiu pasakyti, jog abi druskų formos turi teigiamą naudą kūno priežiūrai. Žemiau mano asmeninė patirtis trumpai.

Po vienos Epsom druskos vonios įtampa raumenyse, sąnarių diegimas ir bendras streso lygis sumažėjęs, tačiau nežymiai (nedidelis skirtumas nuo vonios su valgomąja jūros druska).

Po vonių kurso (8 vonios per 3 savaites) su Epsom druska kūnas maloniai atpalaiduotas, jaučiamas akivaizdus teigiamas rezultatas tokiose įtemptose srityse, kaip pečiai ir blauzdos.

Po vienos vonios su magnio dribsniais jaučiausi kaip šlepetė – na žinote, kai esi tiek atpalaiduotas, kad nebejauti nei rankyčių, nei kojyčių.


Po vonių kurso su magnio dribsniais (6 vonios per 3 savaites) pasiektas panašus atsipalaidavimo lygis kaip ir po dažnesnio Epsom vonių naudojimo.

Reziumė: idealiu atveju vonioms rekomenduočiau rinktis magnio dribsnius, bet jie kainuoja žymiai daugiau. Vienkartinė vonia su magnio dribsniais į bankrotą neišves, bet visas kursas gali 😀 Todėl mano pasiūlymas jums būtų rinktis vonios druską pagal savo piniginės storį, bet tik natūralią, kokybišką ir apsaugotą nuo teršalų. Šiuo atveju geriau jokios nei su sauja žalingų priemaišų. Na o aš svarstau artimiausiu metu išbandyti vonią su natūralios Epsom druskos ir magnio dribsnių mišiniu (4:1), žiūrėsime, kas gausis J

*Šis faktas rastas internete.

Sėkmės sveikatos kelionėje,
su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *