fbpx

Sausas kūno odos šveitimas šepečiu

Published by Karolina on

Mes kasdien šukuojame savo plaukus, valomės dantis, įgudome kruopščiai prižiūrėti veido odą. Oda yra didžiausias žmogaus kūno organas, tačiau ne visada jai skiriama deramą dėmesį. Todėl apie vieną iš kūno odos priežiūros būdų dabar ir papasakosime.

Odos šveitimas sausu šepečiu yra populiarumo neprarandantis ir dermatologų palaikomas kūno odos priežiūros būdas, kurio rezultatai kalba patys už save: švelnesnė oda, pagerėjusi limfotaka, kraujotaka. Rezultatai primena gero masažo, tiesa? Viskas, ko reikia šiai procedūrai, tai šepetys ir 3 min. tavo laiko. Jei periodiškai „šukuojiesi“ prieš rytinį dušą ir tai darai tinkamomis kryptimis, voilà, rezultatų ilgai laukti nereikės!

Sauso šepečio nauda

Šveitimasis sausu šepečiu priverčia pasijausti maloniai J Jau vien tai, kad iš pat ryto atlikai kūno puoselėjimą procedūrą, paglosto širdį, o kur dar pakilęs energijos lygis ir švelnesnė oda? Sakau, išbandykit ir jūs. Eilėje prie minėtų privalumų puikuojasi šie:

1. Limfos drenažas

Limfinė sistema yra didelė dalis mūsų imuninės sistemos, kuri susidaro iš įvairių organų, limfmazgių ir limfagyslių, kuriomis limfa (skaidrus skystis) keliauja mūsų kūnais surinkdama ir nukreipdama šalinimui susikaupusius medžiagų apykaitos produktus. Daug limfagyslių yra išsidėsčiusių odoje, todėl reguliarus odos šveitimas sausu šepečiu sukatyvina limfotaką ir taip kūnas greičiau detoksikuojasi.

Sveikatinimo studija Moon therapy

2. Odos šveitimas

Šį privalumą pastebi kiekviena jau pirmojo šveitimo metu. „Šukuojant“ odą šepečiu tvirtais šereliais nuo odos pašalinamos negyvos odos ląstelės. Dėl šios priežasties jau po savaitės oda jaučiasi minkštesnė, elastingesnė. Jei po procedūros panaudosite odą drėkinančią priemonę, ji įsigers žymiai greičiau ir geriau.

3. Mažesnės poros

Papildoma tokio šveitimo nauda – iš odos porų pašalinamas susikaupęs riebalų perteklius ir purvas. Dėl šios priežasties poros pastebimai sumažėja. Tokio efekto norisi ir veido odai? Puiku, tačiau teks pasirūpinti mažesniu ir švelnesniu šepetuku veidui. Jokiu būdu nesugalvok kūno šepečio naudoti veidui. Net negalvok, ne ne ne!

4. Sumažėjęs celiulitas

Įrodymų, kad kūno šveitimas sausu šepečiu sumažina celiulitą, nėra. Visgi aktyvesnė limfotaka greičiau pašalina perteklinį skystį, todėl nors teoriškai celiulitas nedings, praktiškai oda bus lygesnė ir šis draugužis bus mažiau pastebimas. Deja, nustojus daryti šias procedūras, odos išvaizda greičiausiai grįš į buvusią padėtį. Pakankama priežastis tęsti, tiesa?

5. Pakilęs energijos lygis

Jei kada bandėte kontrastinį dušą, pamenate po to aplankiusį energijos antplūdį? Tai va, po kūno šveitimo sausu šepečiu jausitės panašiai dėl suaktyvėjusios kraujotakos, todėl geriausia tai daryti ryte.

Kokį kūno šepetį rinktis

Šios procedūros naujokėms rekomenduojama rinktis šepetį švelnesniais šereliais, nes kieti šereliai nepratusią odą gali pažeisti ir atbaidyti nuo puikaus odos priežiūros metodo. Odai pripratus greičiausiai norėsis šveitimo kietesniais šereliais.

Šerelių pasirinkimas nemenkas, visgi rekomenduojama rinktis šepetį natūraliais šereliais. Man labiausiai patinka šepetys su pridedama ilga rankena, kadangi taip galiu laisvai pasiekti bet kurią savo kūno vietą.

Taisyklingas šveitimas

Šveisti, kaip minėjau, geriausia rytais prieš dušą. Iš pradžių reikėtų įsitikinti, kad tiek šepetys, tiek jūsų oda yra visiškai sausi. Pradėti reikėtų švelniais judesiais, vidutinišku spaudimu – turite jaustis šepečio potėpiai, bet atsargiai – persistengti ne valia.

Sveikatinimo studija Moon therapy

Siekiant limfos suaktyvinimo judesiai turi būti švelnūs ir ritmiški. Įlinkimuose bei smulkesnėse vietose, pvz. ties sąnariais, judesiai turi būti greitesni ir trumpesni.

  1. Limfa mūsų kūnu teka iš apačios į viršų, todėl šveisti pradedame nuo pėdų ir kylame į viršų. Visi judesiai turi būti nukreipti į limfmazgių susitelkimo vietas. Pavyzdžiui, masažuojant kojas, visi judesiai turi būti nukreipti kirkšnių link.
  2. Pilvas masažuojamas nuo bambos cirkuliariais judesiais žemyn. Virš bambos judesiai turėtų būti nukreipti tos pačios pusės pažasties link.
  3. Nugara judesiai kyla aukštyn, šonuose brūkšniavimas atliekamas pažastų link.
  4. Rankos masažuojamos pradedant nuo pirštų galiukų, kylama pažasties link.
  5. Nuo raktikaulių šoniniai judesiai keliauja žemyn pažastų link, vidurinė linija nukreipta širdies link.
  6. Pečių juosta nugarinėje pusėje masažuojama nuo kaklo žemyn pažastų link.

Kiekvieną kūno sritį perbraukti apyt. 10 kartų. Viso kūno šveitimas-masažas sausu šepečiu užtrunka 3-5 min.

Po šveitimo oda gali būti švelniai rožinės spalvos, tai normalu. Svarbu nepersistengti, kad oda netaptų raudona ar suraižyta.

Po procedūros rekomenduojama nusimaudyti, gali norėtis odą patepti natūraliu aliejumi. Pirmyn!

Atsargumas

Dauguma žmonių šveisti kūną sausu šepečiu gali kasdien. Tačiau kas tinka vienai, gali netikti kitai. Turinčioms egzemą ar kitą rimtesnę odos problemą, odos šveitimas apskritai nerekomenduojamas. Itin jautrios odos savininkės turėtų prisiminti, kad agresyvus odos šveitimas ilgainiui gali dar labiau įjautrinti odą, tad šią procedūrą atlikti derėtų tik kartą per savaitę.

Po šveitimo atsiradęs stiprus raudonis ir suraižymai yra STOP ženklas. Gali būti ir taip, kad vienose kūno vietose kūno masažavimas šepečiu gerai toleruojamas, o kitose vietose to daryti nesinori. Tai irgi normalu. Svarbiausia naudotis sveiku protu ir nedaryti nieko, kas kelia skausmą ar pažeidžia odos vientisumą.

Dar keli patarimai

Svarbu nepamiršti šepetį išplauti (tam naudoju plaukų šampūną). Tai daryti reikėtų kartą per savaitę ar mėnesį, priklausomai nuo to, kaip dažnai naudojamas. Išplovus šepetys džiovinamas šereliais į apačią. Kūno šepetys nėra amžinas (nebent liūdėtų nenaudojamas), todėl jį keisti reikėtų kas 6-12 mėn. arba anksčiau, kai šereliai pradeda styroti į visas puses.

Kūno šveitimas-masažavimas sausu šepečiu išties yra puikus dermatologų rekomenduojamas kūno priežiūros būdas. Jei dar nesi išbandžiusi ir norisi pabandyti, pirmyn! Jei tik iškils kokių klausimų, nesikuklink ir drąsiai užduok juos mums, o mes bandysime atsakyti.

Sėkmės kūno puoselėjimo kelionėje,
su meile Moon therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *