fbpx

Savimasažas su kamuoliuku. Savipagalbos triukai raumenims

Published by Karolina on

Skausmingi trigeriniai taškai raumenyse ilgainiui tampa didžiuliais skausmo šaltiniais mūsų kūne. Dažniausiai šie taškai apie save primena po ilgos dienos darbo kėdėje ar įtemptos treniruotės. Tokiu atveju verta atlikti savimasažą su kamuoliuku. Jo pagalba patys pasieksite net tokias sunkiai prieinamas savo kūno vietas, kaip viršutinė nugaros dalis, sėdmenis ir pėdas. Žemiau pateiksime kelis svarbius patarimus, kurie padės sulaukti geriausių rezultatų.

Savimasažui tinkami kamuoliukai

Pasiūloje galima rasti įvairiausių rūšių masažo kamuoliukų: nuo minkšto su spygliukais iki kieto ir tolygaus, nuo didelio iki mažo ir t.t. Paprastai savimasažui naudojami lauko teniso kamuoliukai. Pėdų savimasažui tobulai tinka beisbolo ir golfo kamuoliukai.

Kamuoliukų pagalba galime išsimasažuoti net ir stuburą, tačiau tam reikėtų minkšto spygliuoto kamuoliuko. Tiesa, šito bandyti vieniems nerekomenduoju – protingiausia pirmą kartą tokį stuburo savimasažą išbandyti su profesionalo priežiūra.

Jei savimasažą kamuoliuku atliksite pirmą kartą, pirmiausia apsidairykite namuose – galbūt kampe guli šuns numestas spygliuotas arba paprasčiausias lauko teniso kamuoliukas. Jei išbandžius šį sveikatinimosi būdą jį pamėgsite ir praktikuosite, tuomet verta investuoti į naujus, galbūt skirtingų tekstūrų ir dydžių, kamuoliukus. Taip išvengsite papildomų išlaidų – būna, kad stačia galva šokame į naują sveikatinimosi metodą, jam išleidžiame krūvą pinigų, galiausiai suprantame, jog jo visiškai nenaudojame, o įsigytos priemonės dulka kamputyje, grauždamos sąžinę.

Kaip atlikti savimasažą su kamuoliuku

Viršutinės nugaros dalies ir sėdmenų savimasažas. Bandymų išsisukti nuo tokios savipagalbos priemonės nebus, nes kamuoliuku galite masažuotis gulint ant grindų, sėdint ant kėdės su atlošu ir netgi atsistojus prie sienos. Kamuoliukas nedidelis, todėl atras savo vietą tiek rankinėje, tiek darbo stalčiuje.

Pirmą kartą atlikdami savimasažą nepersistenkite – dėmesį skirkite tik trejetui skausmingiausių taškų.

Jei nusprendėte savimasažą atlikti krūtinės raumenims arba viršutinei nugaros daliai, atsistokite prie sienos arba atsigulkite ant grindų patiesto kilimėlio. Įsprauskite kamuoliuką tarp skaudančio taško ir atramos.

Nuotrauka skolinta iš interneto

Jei atpalaiduojančiu dėmesiu norite apdovanoti sėdmenis, teks atsigulti ant žemės, o kamuoliuką pasidėti po viena iš sėdmenų (išmasažavę tašką vienoje pusėje, pereikite prie kitos). Masažuojamos sėdmens pusės koją ištieskite, o priešingos pusės koją laikykite sulenktą ir pastatytą ant pėdos.

Tikslas – kūno svoriu prispausti kamuoliuką ir lėtais judesiais susirasti skausmingiausią tašką. Šiame taške padidinkite spaudimą – stenkitės atsipalaiduoti ir po truputi grimzti į kamuoliuką. Ilgainiui skausmas atlėgs. Kai tai atsitiks, kamuoliuku ieškokite naujo skausmingo taško arba taškas po taško pereikite visą raumenį, vienoje vietoje apsistojant 2 minutėms.

Jei po tokios procedūros jaučiate palengvėjimą, tačiau raumenys vis dar sukaustyti, kamuoliuku naudokitės dukart per dieną. Po kiekvieno savimasažo rekomenduojama švelniai pratempti masažuotus raumenis.

Jei kamuoliuką spausite per stipriai, skausmas taps pernelyg nepakeliamas, todėl ne tik nepasieksite savimasažo tikslo, bet gailite sudirginti audinius. Viskas, ko siekiame šiuo masažo būdu – saldus skausmas (jei pradeda raibuliuoti akyse, vadinasi, persistengėte).

Triukas: jei nepakeliate skausmo ar norite dar geresnių rezultatų, prisileiskite šiltą vonią. Kūnui įšilus pasiimkite kamuoliuką ir juo atlikite savimasažą, pasinaudodami aukščiau aprašyta technika.

Būkite sveiki,
su meile Moon Therapy


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *