Aromaterapinės vonios principai. Ko vengti?
Kvapai daro didelę įtaką mūsų savijautai. Neretai, norėdami atitrūkti nuo buities ar kitų gyvenimo iššūkių, pagalvojame apie aromaterapinę vonią. Tokios vonios paruošimas reikalauja žinių ir papildomų priemonių, todėl šiandien apie tai ir pakalbėsime.
Ruošiant aromaterapinę vonią svarbu laikytis eiliškumo: eteriniai aliejai lašinami į mišinį, su kuriuo ruošiama vonia. Juos galima pilti į vonią (po tekančiu vandeniu) tik gerai sumaišius su kitais ingredientais. Šiukštu negalima EA lašinti tiesiai į vandenį, nes jie netirpūs vandenyje, todėl susirinktų vandens paviršiuje ir tau įsėdus į vandenį skaudžiai nudegintų odą.
Internete galybė klaidingos informacijos apie aromaterapinių vonių ruošimą. Daugiausia siūloma EA maišyti su druska. Tačiau tokiu receptu vadovautis nereikėtų. Gali atrodyti, kad EA sumaišius su druska gavome vientisą mišinį, tačiau jį subėrus į vandenį druska ištirps, o EA liks plūduriuoti vandens paviršiuje. Tokia vonia gali baigtis ašaromis.
Iš tiesų yra labai trumpas sąrašas produktų, su kuriais EA saugu naudoti vonioje. Deja, į šį sąrašą nepatenka druska, pienas (nei augalinis, nei gyvulinis), soda, kukurūzų krakmolas, glicerinas, alavijų produktai, alkoholis.
Taigi ką po galais naudoti tinkamam EA ištirpinimui?
Tam tinka vonioje randami putojantys produktai, kaip šampūnas, vonios putos, dušo želė, kt. Reikia atkreipti dėmesį, kad ne visi gamintojai numatė jų produktų naudojimą su papildomomis medžiagomis. Tai reiškia, kad tam tikri produktai gali sureaguoti su EA ir galutinis rezultatas gali tapti neprognozuojamas. Todėl maišymui su EA reikėtų paieškoti kūno priežiūros priemonių, kurių etiketėje parašyta, kad jie tinkami naudoti su EA. Šiuo atveju eterinių aliejų turėtų būti iki 4 proc.
Augaliniai aliejai. EA ganėtinai saugu maišyti su augaliniais aliejais. Kaip žinia, aliejai nesimaišo su vandeniu, todėl jie plūduriuos ant vandens. Toks mišinys saugus odai, tačiau gali būti nemalonu mirkti nevientisoje ir slidžioje vonioje. Jei kitos išeities neturite, rinkitės frakcionuotą kokosų arba jojobos aliejų. Šiuo atveju eterinių aliejų turėtų būti 1-4 proc.
Taip pat puikiai tinka specialiai tam sukurti skiedikliai, kaip solubolis, polisorbatas 20, polisorbatas 80 (pasirinktas produktas su EA maišomas proporcijomis 1:1). Šiam reikalui tinka ir modifikuotų savybių tapijokos krakmolas (5-20 lašų EA ir 2 šaukštai krakmolo). Jei minėti pavadinimai skamba baugiai, rekomenduoju pakeisti žaidimo taisykles, kaip darau aš – pasiruošiu vonią su jūros druska, o eterinius aliejus arba garinu šalia, arba tiesiog užlašinu ant netoliese kabančio rankšluosčio.
Pasirūpinus tinkamu EA skiedikliu, galima pereiti prie eterinių aliejų rinkimosi. Vonioje galite naudoti jums labiausiai patinkančius EA derinius*.
Kelios mano siūlomos idėjos jūsų kvapniai voniai:
- Kvėpavimo pagalbininkai: eukaliptas ir pipirmėtė
- Nuteikiantys romantiškai: rožė, kardamonas, vanilė
- Atpalaiduojantys: vaistinis šalavijas, bergamotė, levanda, romėniškoji ramunėlė
- Raminantys: egiptietiška pelargonija, levanda, rožė
- Harmonizuojantys: šalavijas, mėta, arbatmedis
- Mažinantys stresą: citrina, kedras, apelsinas
- Minčių praskaidrintojai: citrina ir rozmarinas
- Skaudantiems raumenims: kadagio uogos, levanda, ylang ylang, eukaliptas
- Energizuojantys: citrina, saldieji apelsinai, rozmarinas
*Vis tik eterinius aliejus reikėtų vertinti kaip vaistą, o ne kaip nežalingą palydovą. Dažnai arba netinkamai naudojami eteriniai aliejai ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Be to, yra daugybė kontraindikacijų, kuomet jų reikėtų vengti. Jei vis tik nesilaukiate, nemaitinate, neturite jokių autoimuninių ligų, alergijų, aukšto kraujo spaudimo, ir ant odos esate išbandę tam tikrus eterinius aliejus, galite pabandyti juos prisijaukinti ir vonioje (šiukštu mineralinėje vonioje nenaudoti baziliko, raudonėlio, čiobrelių, muskato riešuto, gvazdikėlių, cinamono, juodųjų pipirų, lauro lapų eterinių aliejų).
Puikios aromaterapinės vonios,
su meile Moon Therapy 🙂
0 Comments