fbpx

Biologinis laikrodis ir savipagalba

Published by Karolina on

Ar girdėjote apie biologinį kūno laikrodį? Tai kinų medicinos koncepcija, pagal kurią para yra padalinta į 12 dviejų valandų intervalus, siejamus su konkretaus organo didžiausiu ir mažiausiu aktyvumu. Ši sistema padeda nustatyti negaluojantį organą, jį atstatyti ir išlikti sveikam.

Pavyzdžiui, jei pastebite, jog kasnakt prabundate tuo pačiu metu, arba kasdien tą pačią valandą pasijaučiate mieguistas, prisiminkite, kuris organas tuo metu daugiausiai dirba ir padėkite jam. Nustatyti daugiau dėmesio reikalaujančius organus padės biologinio kūno ritmo žinojimas. Perpratę šią sistemą galėsite lengvai pasirūpinti savo kūno priežiūra namuose.

Nuo 3 val. nakties energija cikliškai patenka į organus, susijusius su kasdiene veikla, virškinimu ir šalinimu: plaučiai, storasis žarnynas, skrandis, kasa-blužnis, širdis, plonasis žarnynas. Nuo vidurdienio energija vėl juda į vidų, idant palaikytų vidaus organus, susijusius su organizmo sistemų atkūrimu ir priežiūra – perkeliami skysčiai ir šiluma, filtruojama ir valoma. Šiuo paros metu daugiausiai darbo tenka perikardui, trigubam apšildytojui, šlapimo pūslei, inkstams ir kepenims.

5-7 val. Storojo žarnyno laikas. Šiuo metu tinkamiausias laikas ištuštinti žarnyną ir pašalinti vakarykštės dienos metabolizmo šalutinius produktus. Taip pat idealus laikas maudytis ir šukuotis plaukus, nes tikima, kad plaukų šukavimas padeda išvalyti mintis. Šiuo metu gali sustiprėti gynybinės reakcijos bei jausmas, kad esame įstrigę.

7-9 val. Skrandžio laikas, taigi svarbu pavalgyti – šiuo metu rekomenduojama suvalgyti didžiausią dienos maisto dalį. Svarbu, kad ryte valgomas maistas būtų šiltas ir maistingas. Kyla emocijos, susijusios su pasibjaurėjimu ir beviltiškumu.

9-11 val. Kasos ir blužnies laikas. Tai metas, kuomet išsiskiria enzimai, padedantys suvirškinti maistą, dienai reikalinga energija. Idealus laikas sportui ir darbui. Tokios emocijos, kaip žema savivertė, šio paros laikos palydovės.

11-13 val. Širdies laikas. Šiuo metu širdis stengsis pumpuoti kraują, kad per pusryčius gautos maistinės medžiagos būtų išnešiotos į reikiamas vietas ir kūnas būtų pamaitintas. Tai geras laikas suvalgyti lengvus pietus, pasnausti valandėlę arba išgerti puodelį arbatos. Širdies laiku galima patirti perdėtą džiaugsmą arba liūdesį.

13-15 val. Plonojo žarnyno laikas. Šis organas darbuojasi baigiant virškinti ir padedant įsisavinti maistą. Palanku atlikti kasdienai įprastas užduotis ar pasimankštinti. Galima pastebėti, jog šiuo metu jaučiamės labiausiai pažeidžiami.

15-17 val. Šlapimo pūslės laikas – šalutiniai metabolizmo produktai patenka į inkstų filtravimo sistemą. Tai puikus laikas mokytis, analizuoti ir atlikti kitus smegenis varginančius darbus. Rekomenduojama išgerti papildomą puodelį arbatos bei daugiau vandens – taip padėsime kūnui atlikti detoksikacijos procesus. Šiuo laiku galima pasijausti suirzusiam bei droviam.

17-19 val. Inkstų laikas, kuomet filtruojamas kraujas ir inkstai užtikrina tinkamą cheminių medžiagų balansą organizme. Puikus laikas vakarienei bei kraujotakos aktyvinimui – vaikščiojimui, masažui, tempimo pratimams. Gali išlįsti pasąmonėje glūdinčios baimės.

19-21 val. karaliauja perikardas (kraujotaka) – padeda maistingas medžiagas nunešti į kapiliarus ir pamaitinti kiekvieną kūno ląstelę. Puikus laikas skaitymui, tačiau reikėtų vengti varginančios psichinės veiklos. Galima pastebėti, jog šiuo metu sunkiau reikšti emocijas. Tobulas laikas užsiimti lytiniais santykiais ar bandyti pastoti.

21-23 val. Skydliaukės (trigubo apšildytojo) laikas, kai reguliuojami organizmo veiklos procesai (homeostazė) ir kūnas pasipildo fermentais. Šiuo metu rekomenduojama miegoti, kad kūnas galėtų tinkamai pasiruošti kitai dienai. Sutrikimas bei paranoja – šio meto palydovai.

23-1 val. Tulžies pūslės laikas. Kūnas ilsisi, idant atsikeltų žvalgus ir energingas. Kinų medicinoje šiuo laiku lėtąją Yin energiją keičia aktyvioji Yang energija. Pastaroji mums padeda išlikti aktyviems dienos metu ir yra saugoma miego metu. Jei dėl kažkokių priežasčių šiuo paros metu nemiegate – galite pasijausti pasipiktinę.

23-1 val. Tulžies pūslės laikas. Kūnas ilsisi, idant atsikeltų žvalgus ir energingas. Kinų medicinoje šiuo laiku lėtąją Yin energiją keičia aktyvioji Yang energija. Pastaroji mums padeda išlikti aktyviems dienos metu ir yra saugoma miego metu. Jei dėl kažkokių priežasčių šiuo paros metu nemiegate – galite pasijausti pasipiktinę.

1-3 val. Kepenų laikas. Šiuo metu privaloma miegoti, nes būtent dabar iš kūno šalinami toksinai ir gaminamas šviežias kraujas. Jei vis prabundate šiuo metu, gali būti, kad turite per daug Yang energijos arba yra problemų su kepenimis ar kitais detoksikacijos procesais. Tai pykčio ir įsiūčio laikas.

3-5 val. Plaučių laikas. Šiuo metu taip pat turėtume miegoti. Jei prabundate šiomis valandomis, rekomenduojama atlikti kvėpavimo ir nusiraminimo pratimus. Kūnas turėtų būti šiltai, jog plaučiai jį galėtų pripildyti deguonimi. Šis organas taip pat siejamas su tokiais jausmais kaip liūdesys ir sielvartas. Jei norite greitai subalansuoti viso kūno veiklą, pasidomėkite meridianiniais masažais – tai puiki priemonė atkurti kūno organų pusiausvyrą. Po šio masažo iš karto pasijusite geriau, be to, turėsite daugiau motyvacijos ir jėgų skirti išskirtinio dėmesio pasilpusiems organams.

Jei norite greitai subalansuoti viso kūno veiklą, pasidomėkite meridianiniais masažais – tai puiki priemonė atkurti kūno organų pusiausvyrą. Po šio masažo iš karto pasijusite geriau, be to, turėsite daugiau motyvacijos ir jėgų skirti išskirtinio dėmesio pasilpusiems organams.

Likite sveiki
Moon Therapy studija


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *