fbpx

Vėlyvoji vasara ir patarimai, kaip lengvai išgyventi gamtos virsmus

Published by Karolina on

Dienos trumpėja, gamtoje vis daugiau geltonų atspalvių, vakarais apgaubia vėsa. Šie gamtos reiškiniai simbolizuoja pradžią naujojo sezono, pagal Penkių elementų teoriją vadinamo vėlyvąja vasara. Nuo dabar iš aktyvaus yang pereiname į ramesnį yin laikotarpį, kai vyrausmus maitinančios ir auginančios Žemės energijos.

Kartu su gamtos virsmu keičiamės ir mes. Todėl jei paskutiniu metu jaučiate sumenkusį gebėjimą susikaupti, vangumą, tingumą, proto rūką ar motyvacijos trūkumą, žinokite, kad jūs ne vieni, šiuo metu taip jaučiasi daugelis Žemės gyventojų.

Idant perėjimas iš vieno sezono į kitą būtų lengvesnis, galime sau padėti. Štai keli efektyvūs patarimai, kurie padės pasirūpinti savo kūno priežiūra.

  • Praktikuokite meditacinius pasivaikščiojimus, miško maudynes, jogą, tai chi ar čigongą;
  • Pasilepinkite masažais. Ypatingai tinka kūną balansuojantys meridianiniai masažai, akupunktūra. Informaciją, kaip užsiregistruoti meridinianiams masažams Vilniuje rasite čia.
  • Daugiau dairykitės į geltoną ir oranžinę spalvas. Nebūtina jomis rengtis, jei nenorite, užteks jomis papuošti namus: patieskite geltoną/oranžinę staltiesę, padėkite bičių vaško žvakę, pintinę pripildykite šių spalvų vaisiais. Žaiskite, improvizuokite;
  • Mėgaukitės naujojo derliaus gėrybėmis. Dabar puikus laikas vartoti daugiau geltonų/oranžinių vaisių bei daržovių, kurios pasižymi subtiliu saldumu, pvz., moliūgai, morkos. Desertui galima pasmaližiauti šaukšteliu šviežio medaus, kavą gardinkite cinamonu. Nepersistenkite su įmantriais maisto paruošimo būdais – trintos sriubos, įvairios košės ir salotos šiuo laikotarpiu yra tobulumo viršūnė, taip pat nepadauginkite aliejaus. Visa tai padės pastiprinti skrandį, kasą ir blužnį.
  • Kasdien atlikite biologiškai aktyvių taškų savimasažą, didžiausią dėmesį skirkite skrandžio bei kasos-blužnies taškams: ST-36, SP-6 ir SP-3.

ST-36. Tai 36 skrandžio kanalo taškas, kuris be daugelio svarbių funkcijų stiprina skrandį ir blužnį, raumenis, reguliuoja žarnyną, suteikia energijos. Šį tašką rasite ant blauzdikaulio krašto, per keturių pirštų plotį žemiau kelio girnelės ir vieno nykščio plotį į išorę nuo blauzdikaulio.

SP-6 kasos-blužnies kanalo taškas, kuris gerina miegą, mažina nerimą, reguliuoja kraujo apytaką, padeda moterims, išgyvenančioms sudėtingas menstruacijas. Jį rasite vidinėje kojos pusėje prie blauzdikaulio krašto, per 4 pirštų plotį nuo kulkšnies. Kaip ir ST-36, taip ir šio taško nerekomenduojame dirginti besilaukiančioms moterims.

SP-3. Dar vienas kasos-blužnies kanalo taškas. Jis palaiko plaučių darbą ir padeda gyvybinę energiją nešti reikiama kryptimi, suteikia ramybės ir balansuoja, išgyvenant pokyčius gamtoje bei skirtingus gyvenimo įvykius. Rasite vidinėje pėdos pusėje, šiek tiek žemiau didžiojo pėdos sąnario.

Minėtus taškus masažuokite apie 2 minutes.

Linkime lengvo perėjimo iš vieno sezono į kitą! Jei nedrįstate pradėti naudoti akupresūros taškų savimasažui, kviečiame pas mus apsilankyti meridianiniam masažui – padėsime susibalansuoti, išmankštinsime sustingusias kūno vietas ir parodysime, kaip rasti minėtus akupresūros taškus.

Būkite harmoningi,
su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *