fbpx

Avižų vonia ir viskas apie ją

Published by Karolina on

Turite sausą odą? Ar žinojote, kad maudynės avižų vonioje gali padėti išspręsti šią problemą?

Išbandėme, tad žinome – pusryčių etalonas daro stebuklus ir gali nuraminti net įsismarkavusias odos būkles kaip egzema ir psoriazė, taip pat pamaitina sausą, pleiskanojančią odą.

Pirmiausia pora žodžių apie odos sausumo priežastis. Sumažėjusį drėgmės balansą gali lemti ilgas mėgavimasis karštu dušu, senėjimas, metų laikų kaita. Žiemą galime pastebėti, kad mūsų oda išsausėja dėl šalčio lauke, staigių temperatūros pokyčių iš šalto patenkant į šiltą, taip pat patalpų šildymo. Vasarą oda gali išsausėti dėl per ilgo deginimosi nenaudojant tinkamų apsaugos priemonių. Tiesa, oda gali išsausėti ir dėl per mažo išgeriamo vandens kiekio.

Sveikatinimo studija Moon Therapy

Kuo pasižymi avižų vonia?

Avižų vonia veikia priešuždegimiškai, taip pat pasižymi antioksidantinėmis savybėmis, kadangi jų sudėtyje yra vitamino E, ferulo rūgštis, avenantramidų. Journal of Drugs in Dermatology žurnale teigiama, kad avenantramidai yra pagrindinis avižose esantis antioksidantas.

Net maži kiekiai šių komponentų padeda tokioms būklėms kaip psoriazė, nes mažina niežėjimą. Be to, koloidinių avižų sudėtyje yra krakmolo ir beta-glukano. Pastarieji padeda sulaikyti vandenį ir taip sustiprina drėkinančias avižų savybes. Visa tai paaiškina, kodėl koloidinių avižų galima rasti daugelyje kosmetikos priemonių, skirtų egzemos ir psoriazės kamuojamai odai. Koloidinėse avižose yra vandenyje tirpių sacharidų bei hidrokoloidų, kurie sukuria apsauginį barjerą, kad oda neprarastų vandens.

Avižų vonios nauda. Moon Therapy

Be minėtų savybių, smulkintos avižos:

  • Padeda odai išlaikyti natūralų pH;
  • Pasižymi antivirusinėmis savybėmis;
  • Mažina histamino išsiskyrimą (histaminas susijęs su alerginėmis reakcijomis);
  • Valo odą.

Trumpai tariant – avižos yra atsakymas į daugelį odos problemų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad avižos nėra vaistas, taigi jos problemos neišgydys, nors apmalšinti nemalonius minėtų odos būklių simptomus turėtų.

Ar naudoti avižas, jei neturiu egzemos ar psoriazės?

Antioksidantai yra puikus būdas apsaugoti odą, o avižose jų pilna. Pripažinkite, odos maitinimas ir drėkinimas nėra blogas dalykas, todėl prisileisti avižų vonią naudinga kiekvienam.

Norint patirti minėtus avižų vonios privalumus, reikės naudoti koloidines avižas. Neišsigąskite, tam nereikės leisti dešimčių eurų, mat koloidinėmis avižomis vadinamos iki miltų-pudros konsistencijos sumaltos paprasčiausios avižos.

Kaip paruošti koloidinių avižų vonią?

Koloidinės avižos. Moon Therapy
  • 1 puodelį avižų susmulkinti maisto smulkintuvu.
  • Jei naminėmis priemonėmis nepavyksta avižų susmulkinti iki pudros konsistencijos, apsmulkintas avižas suberkite į švarią kojinę, audinio atraižą ar dvigubės marlės gabalą.
  • Prisileisti vonią šilto vandens.
  • Supilti avižų pudrą į vonią ir išmaišyti. Jei naudojate avižas audinyje, į vonią įdėkite šią „gniūžtę“. Tiesa, kad vandenyje išsiskleistų visi naudingi avižų syvai, „gniūžtę“ teks gerokai paminkyti rankomis – nors skamba varginančiai, bet patikėkite, tai veikia taip pat kaip ir antistresinis kamuoliukas.
  • Įlipti į vonią ir joje mirkti ne daugiau 15-20 min. Naudingosios medžiagos greičiau ir geriau atliks savo darbą, jei bent dalį minėto laiko švelniai masažuosite odą.
  • Nuskalauti kūną šiltu vandeniu ir švelniai nusausinti odą – jokiu būdu netrinti.
  • Į odą galite įmasažuoti drėkinantį kremą ar losjoną. Geriausia, kad jis būtų bekvapis ir nealergizuojantis.
  • Tokią vonią rekomenduojama daryti 1-2 kartus per savaitę.

Nors avižų vonia yra pigi ir prieinama kiekvienam, namuose turinčiam vonią, vis tik, turiu paminėti, ji neatrodo labai prabangiai. Be to, dėmesį turėtų atkreipti tie, kurie turi su avižomis siejamų alergijų. Jei jums atsiranda niežėjimas, tinimas ar raudonis, reikėtų nutraukti avižų vonią ir odą gausiai nuplauti vandeniu ir muilu.

Drėkinančios avižų vonios,
su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *