fbpx

Galingas įrankis kūno švarai – purvo vonia (namuose)

Published by Karolina on

Molis yra viena iš labiausiai valančių medžiagų žemėje. Jei jaučiatės apsunkę, trūksta energijos, odos išvaizda galėtų būti ir geresnė, tuomet pasirinkote puikų straipsnį, kuriame papasakosime apie purvą – molį, jo savybes ir kaip jį panaudoti kūno švarai namuose.

Mūsų kūnai geba patys detoksikuotis. Turime ne vieną valantį organą, kaip kepenys, inkstai ir kt. Nereikia pamiršti, kad mūsų organizmo apsivalymas vyksta ne tik viduje, bet ir išorėje. Išorėje šį vaidmenį atlieka didžiausias mūsų organas – oda, kurios viena iš funkcijų – valomoji (ekskrecinė). Ji per prakaito ir riebalines liaukas su prakaitu pašalina sunkiuosius metalus ir nemažai kitų mums nereikalingų, dažnai net žalingų, medžiagų.

Moon Therapy kūno detoksikacija

Šiandien mūsų valantys organai patiria per didelę apkrovą ir nebespėja susidoroti su padidėjusiomis darbo apimtimis. Tai greitai atsispindi mūsų odoje – užsikemša jos poros, atsiranda įvairūs bėrimai, patamsėjimai ir kiti odos estetinį vaizdą bjaurojantys dariniai. Tai – mūsų organizmo pagalbos šauksmas padėti atsikratyti kenksmingų medžiagų. Tokiais atvejais mums reikia įsikišti ir padėti savo kūnui. Būtent tada mums gali pagelbėti purvas, kuris, palyginus su kitais detoksikacijos metodais, kaip sauna, akupunktūra ir kt., yra ganėtinai švelnūs.

Taigi kaip purvas atlieka minėtus stebuklus?

Jei teko naudoti purvo kaukę, tikriausiai pastebėjote, kad po jos šiek tiek traukė odą – tai ženklas, kad molio molekulės visus perteklinius riebalus ir kitą balastą sutraukia į savo vidų. Molis taip pat prisijungia sunkiuosius metalus ir iš kūno pasišalina kartu su jais.

Be valančių savybių, purvas yra ir maistinga medžiaga, kurio sudėtyje gausu kalcio, magnio, silicio, kalio, geležies, vario ir natrio. Nors mineralai neturi detoksikuojančių savybių, tačiau jos pamaitina ir sustiprina odą, visgi čia daugiausiai reikšmės turi silicis, kadangi jis pirštus prikiša prie geresnio odos drėkinimo, ląstelių regeneracijos ir jungiamojo audinio sveikatos.

Moon Therapy purvo vonia namuose

Simptomai, rodantys, kad verta daryti purvo vonią

  • įvairūs skausmai kūne;
  • aknė;
  • egzema;
  • galvos skausmai;
  • virškinimo sutrikimai;
  • „smegenų rūkas“;
  • nuovargis ar užsitęsusi įtampa;
  • sinusų problemos alergija ar varvanti nosis.

Kokį molį naudoti?

Kalbame ne apie bet kokį purvą, o apie vulkaninės kilmės pelenų turintį molį. Toks molis laikomas ypatinga terapine priemone, neretai vartojamas į vidų. Naudojant išoriškai, t.y. veido ir kūno priežiūroje, jis puikiai absorbuoja riebalų, bakterijų ir kitų susikaupusių nešvarumų perteklių. Aiškumo dėlei, šitą nereikalingą balastą toliau vadinsime toksinais, nors iš esmės medicinoje ar biologijoje žodis toksinai turi kitokią reikšmę.

Moon Therapy molio vonia namuose

Stipriausiai valančiu purvu laikomas bentonito molis. Nors jo galima įsigyti daugelyje kosmetika prekiaujančių vietų, visgi nereikėtų čiupti pirmo pasitaikiusio molio. Geriausia, kad sudėtyje nebūtų papildomų priemaišų, o ir molio kokybė turi būti puiki. Įsigiję molį jokiu būdu nelaikykite jo plastikinėje taroje ir venkite jo lietimosi su bet kokiu metaliniu paviršiumi.

Prastos kokybės purvas gali būti praradęs dalį savo absorbuojančių savybių ir būti prisijungęs puokštę sunkiųjų metalų ar toksinų. Tiesa, bentonito molį galima keisti kitu smektito klasės moliu.

Kiek molio reikia voniai?

Kokybiškas molis nėra pigus, todėl menkiausias jo kiekis yra geriau nei jokio. Siekiant gerų rezultatų reikėtų sunaudoti 1-2 puodelius sauso purvo, stipriai detoksikuojančiai voniai – 3-4 puodelius.

Tiesa, ne visi jaučiasi maloniai, gulėdami purve. Tokiu atveju galima pasidaryti molio kaukę ir ja išsitepti visą kūną: molį sumaišome su kambario temperatūros vandeniu iki grietinės konsistencijos ir ja ištepame visą kūną. Na o tada arba nepagailėkite drabužių, arba užsitraukite užuolaidas ir na… suprantate… duokite laisvę kūnui! Visą laiką stebėkite odą – molį reikia nuplauti nespėjus jam išdžiūti.

Kaip paruošti purvo vonią?

Molis turi savybę sušokti į gumulus, todėl neužteks jo suberti po tekančiu vandeniu, kadangi taip jis neištirpęs plaukios vandenyje ir neatliks pageidaujamos užduoties.

Geriausias mano išbandytas būdas:

  1. į 2-3 litrų tūrio indą įpilti 1-2 puodelius molio;
  2. užpilti jį 2-3 puodeliais karšto vandens;
  3. uždengus laikyti kelias valandas, nepamirštant vis suplakti arba pamaišyti iki masėje nebebus gumulų (NENAUDOTI metalinių įrankių);
  4. paruoštą mišinį supilti į vonią ir joje maišyti iki vanduo vonioje taps vienalytis.

Dar vienas patarimas – kol molis brinksta, išgerkite daugiau vandens nei įprasta, tai vėliau padės kūnui valytis.

Kaip maudytis purvo vonioje?

  1. Prileisti vonią karšto vandens (karštis turėtų būti toks, kad patogiai jį išlaikytumėte, tačiau nepradėtų „tabaluotis“ širdis).
  2. Netoliese turėti didelį kiekį vandens troškuliui numalšinti (jokiu būdu ne šalto, kad organizmas nepatirtų šoko).
  3. Vonioje gerai išmaišyti paruoštą molio mišinį, kaip minėta aukščiau.
  4. Mirkti tokioje vonioje apie 20 min. Čia galioja taisyklė „kas per daug, tas nesveika“. Dėl per ilgo buvimo tokioje vonioje gali pasidaryti silpna, pradėti pykinti.
  5. Po vandeniu laikyti kuo daugiau kūno. Plaukus rekomenduojama susirišti ir uždengti, kad molis jų neišdžiovintų.
  6. Jei vonioje ant savo kūno matote purvo gumulėlių, tai ženklas, kad artimiausiu metu verta kartoti procedūrą.
  7. Pabaigus molį nuo kūno švariai nuplauti drungnu tekančiu vandeniu (šaltas vanduo geriau uždaro odos poras).
  8. Kūną ištepti mėgstamu aliejumi, antraip oda gali būti nemaloniai sausa.
  9. Atsipalaiduoti ir mėgautis neapsakomos švaros pojūčiu.
  10. Prieš, per ir po vonios gerkite kuo daugiau vandens, geriausia, pripildyto elektrolitais.

Ar molis gali užkimšti vonią?

Gali. Tačiau tai nereiškia, kad purvo vonios namie negalima daryti. Norint išvengti kanalizacijos užkimšimo, prieš išleidžiant vonią išbėgimo kanalą uždengti marle ir ją palaikyti iki išbėgs visas vanduo. Vonioje likusį molį surinkti ir išmesti į šiukšlinę.

Purvo vonia yra stipriai atjauninanti, todėl po jos kūną aplanko malonus jausmas. Kaip jūs jaučiatės po tokios vonios? Kokias detoksikuojančias procedūras atliekate namuose?

Puikios valančios vonios,
su meile Moon Therapy 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.