fbpx

Pagalba patiriančioms PMS

Published by Karolina on

8 moterys iš 10 patiria emocinius ir fizinius PMS (priešmenstruacinio sindromo) simptomus kažkuriuo savo gyvenimo laikotarpiu. Skaičiuojama net 150 skirtingų PMS simptomų, kurie paprastai išnyksta pirmą menstruacijų dieną, tačiau gali užsitęsti ir ilgiau. Neretai nuo šios būsenos kenčia ne tik socialiniai ir asmeniniai santykiai, bet ir darbo kokybė.

Nors PMS žinomas nuo antikos laikų, deramo dėmesio ir pagalbos moterys pradėjo sulaukti tik XX a. pab. Iki tol PMS kauojamos moterys būdavo palikamos likimo valiai ir dar pravardžiuojamos isterikėmis.

Šiai dienai yra atlikta daugybė tyrimų ir pasiūlyta įvairiausių PMS lengvinimo būdų: nuo gydymo žolelėmis ir mitybos reguliavimo iki hormoninio gydymo ir net chirurginių operacijų. Visgi daugelis šių būdų turi neigiamų šalutinių reiškinių.

2000 m. atlikti klinikiniai tyrimai* įrodė, kad masažas gali padėti sušvelninti PMS: sumažinti nerimą, skausmą, vandens susilaikymą ir depresyvią nuotaiką, taip pat turi įtakos kitų simptomų mažinimui. Visgi tik vienas procedūrų kursas negarantuoja ilgalaikių rezultatų, tačiau net ir po vieno kurso buvo fiksuojami keli ilgalaikiai efektai: sumažėjęs skausmas ir mažesnis vandens kaupimasis. 

Mūsų patirtys ir klienčių atsiliepimai byloja, kad net ir reguliarus klasikinis ar gydomasis viso kūno ar tik nugaros masažas palengvina PMS simptomus bei menstruacijų skausmus. Visgi džiaugiamės PMS kamuojamoms moterims galėdamos pasiūlyti ypatingą procedūrą – „Mėnulio gėlės“ masažą*. Tai aromatinga valandos trukmės procedūra, kurios metu šildomas juosmuo, specialiu aliejų mišiniu masažuojama nugaros apačia, sėdmenys ir pilvas, taip pat taikoma akupresūra pėdoms.

„Mėnulio gėlės“ procedūrą naudinga atlikti likus 2-3 dienoms iki naujo ciklo pradžios. Geriausiems rezultatams pasiekti rekomenduojamas procedūrų kursas – 2-3 masažai per priešmenstruacinę savaitę.

Džiaugiamės galėdamos prisidėti prie moterų išlaisvinimo iš PMS pančių.

*Straipsnyje kalbama apie šiuos klinikinius tyrimus: J Psychosom Obstet Gynaecol, 2000 Mar;21(1):9-15. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10907210/

**Tai autorinė Moon Therapy studijos programa, su kuria nėra atlikti jokie klinikiniai tyrimai. Apie rezultatus sprendžiama empiriniais būdais.

Lai būna lengvos visos mūsų dienos,
su meile Moon Therapy
! 🙂


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *