Žolelių arbatos vonia
Kaip žinia, arbatos turi gausybę antioksidantų, taip pat antimikrobinių, imunitetą stiprinančių savybių, be to, veikia priešuždegimiškai, antikancerogeniškai ir t.t. Kadangi oda yra didžiausias kūno organas, mirkstant arbatinėje vonioje, kai kurios arbatoje esančios medžiagos gali greičiau patekti į kūną nei arbatą geriant. Tos medžiagos, kurios neprasiskverbia į odą, kaip pavyzdžiui, polifenolis, vis tiek odai turi teigiamos įtakos.
Kokią arbatą naudoti?
Aš rekomenduoju kliautis savo uosle ir akimirkos norais, kadangi tikiu, kad giliai viduje visi žinome, ko būtent mūsų kūnams reikia. Jei protas reikalauja paaiškinimo, kokią naudą iš norimos arbatos, rekomenduoju skaityti toliau.
Pipirmėčių arbata ramina skaudulius kūne, mažina uždegimus, palengvina kvėpavimą. Ši vonia geras pasirinkimas, jei jaučiatės nusiminę, taip pat atjaunina ir įneša krislelį laimės į atsipalaidavusį kūną.
Žalioji arbata vienas populiariausių arbatų pasirinkimų, kai kalbame apie vonią. Ji sumažina raumenų skausmus, ramina ir minkština odą, padeda sumažinti odos raudonį. Dėka gausybės antioksidantų, žalioji arbata suteikia senėjimą stabdantį efektą ir padeda odai atsigauti nuo aplinkos dirgiklių.
Juodoji arbata pasižymi panašiomis savybėmis kaip ir žalioji. Be to, taninų dėka stipriai valo ir padeda užverti odos poras, todėl tai puikus pasirinkimas kovojantiems su kūno akne.
Ramunėlių arbata žinoma kaip atpalaiduojanti ir raminanti. Ramunėlių vonia odai suteikia panašų poveikį. Papildomai sumažina raudonį, padeda mažinti įvairius randus, veikia antimikrobiškai.
Levandų arbatos vonia puikus pasirinkimas norintiems atsipalaiduoti ir nuraminti mintis. Naudojama kartu su pipirmėtėmis gali padėti sumažinti galvos skausmą. Jei neturite levandų arbatos, kombinuokite džiovintų levandų pumpurus su juodąja ar žaliąja arbata.
Medetkų arbata vonioje nuramins odą, veiks priešuždegimiškai. Medetkų žiedlapiai palengvins tokias odos būkles kaip egzema ir sausa oda.
Vonias taip pat galite ruošti su čiobreliais ar rozmarinu. Čiobreliai veikia tiek antiuždegimiškai, tiek antimikrobiškai, tai reiškia, kad padės valyti odą bei sumažinti akne ir spuogelius. Tuo tarpu rozmarinų vonia, pilna antioksidantų, ne tik padės pristabdyti odos senėjimą, bet ir numalšins raumenų skausmus. Jei raumenų skausmai jūsų kompanionas, išbandykite eukalipto ir pipirmėčių vonią, kuri ne tik sumažins skausmus, bet ir atvers nosies kanalus, palengvins nosies užgulimą. Ko daugiau reikia rudenį ir žiemą?
Kaip paruošti arbatos vonią?
Prieš ruošiant arbatinę vonią arbatą reikėtų užplikyti ir pamirkyti apie 15 min. Tada nuo arbatžolių nuspaudus kuo daugiau skysčio supilti jį į vonią. Tokiai voniai reikėtų sunaudoti 5-8 arbatos maišelius arba panšų kiekį birios arbatos.
Jei neturite laiko, guldamasi į vonią galite įdėti arbatžolių maišelius arba gerai užrištą marlę su biria arbata. Deja, tokiu atveju visų naudingųjų savybių iš arbatos negausite, tačiau prižadame, kad bent aromatas bus puikus. Taip ruošiant vonią reikėtų elgtis atsargiai, kad arbatžolės nepasklistų vonioje ir vėliau neužstrigtų vamzdyne.
Norint „sugerti“ visas teigiamas arbatos savybes, arbatos vonioje rekomenduojama pagulėti apie 1 val., todėl pravartu iš anksto pasirūpinti gera knyga ar muzika.
Skanios arbatos ir vonios,
su meile Moon Therapy 🙂
0 Comments