fbpx

Konstrastinio dušo terapija

Published by Karolina on

Kontrastinis dušas – papildomai nekainuojantis Brrrrrr… metodas, atstojantis kavos teikiamą efektą, tik su gerokai daugiau privalumų ir pastebimai mažiau minusų. Kaitaliojant karšto ir šalto vandens sroves, pagerėja viso kūno kraujotaka, todėl po kontrastinio dušo jausitės gerokai energingesni.

Kontrastinio dušo veikimo principas

Kai apipilame save šaltu vandeniu, mūsų kraujagyslės susitraukia ir išsitempia, todėl padidėja kraujo spaudimas. Kūnas, reaguodamas į šaltį, nukreipia kraują į pagrindinius vidaus organus, jog juose išlaikytų šilumą.

Kūnui atsidūrus karštoje terpėje, šiuo atveju po karšto vandens srove, prasideda atvirkščias procesas ir mūsų kraujagyslės išsiplečia. Kontrastinio dušo metu kraujas nukreipiamas į visus kūno audinius, dėl to visos mūsų ląstelės gausiau aprūpinamos deguonimi. Dėl šios priežasties kontrastinio dušo terapija gali būti prilyginama savimasažui – puikiai kūno priežiūros priemonei, kurią galime atlikti patys savo namuose.

Nauda

Derinant karšto ir šalto vandens efektus, pagerėja viso kūno kraujotaka. Būtent tai yra priežastis, kodėl po kontrastinio dušo padaugėja energijos. Tiesa, tai ne vienintelė šios terapijos teikiama nauda.

Kontrastinio dušo gerbėjai prisiekia, kad aptariama vandens terapija prilygsta tonizuojančiam kavos puodeliui. Ir tai ne iš piršto laužta tiesa, kadangi karšto ir šalto vandens kaitaliojimas pagerina kraujo cirkuliaciją, dėl ko gerėja mūsų imuninės sistemos veikla, iš audinių pašalinami toksinai bei kitos mūsų kūnams žalingos medžiagos, kurios su krauju nukreipiamos į kepenis ir inkstus, kad būtų pašalintos iš organizmo.

Jau minėjau, kad kontrastinio dušo terapija turi įtakos imuniteto stiprinimui, kadangi padidina monocitų ir limfocitų (tai skirtingos baltųjų kraujo kūnelių rūšys) kiekį. Dėl tos pačios priežasties, teigia mokslininkai, sumažėja depresijos simptomai.

Kontrastinis dušas plačiai naudojamas ir sportininkų tarpe, kadangi sumažina skausmą po treniruotės ir padeda greičiau atsigauti.

Nors mokslas nėra patvirtinęs, tačiau kontrastinio dušo mylėtojai prisiekia, kad ši terapija taip pat pasižymi šiomis savybėmis:

  • Skatina svorio netekimą ir pagerina metabolizmą;
  • Pagerina limfos tekėjimą;
  • Lygina ir skaistina odą (mažina celiulitą);
  • Padidina tam tikrų hormonų gamybą.

Prieš pradedant sąžiningai taikyti kontrastinio dušo terapiją, reikėtų atminti, kad viskas, kas turi įtakos organizmo procesams, turėtų būti aptariama su patyrusiu sveikatos specialistu, siekiant išsiaiškinti, ar ši terapija tau yra saugi. Jei taip… sėkmingo ledinio iššūkio!

Kaip teisingai atlikti kontrastinį dušo procedūras

Geriausiems rezultatams pasiekti šią terapiją reikėtų atlikti kasdien, tokiu dušu palepinant visą kūną, įskaitant galvą. Pagrindinė taisyklė – kuo didesnis temperatūrų skirtumas tarp karšto ir šalto vandens. Tiesa, jei kontrastinis dušas tau naujiena, žinok, kad nebūtina staigiai daryti didelių temperatūros pokyčių. Galima pradėti maudytis po šiltu vandeniu, tuomet temperatūrą šiek tiek sumažinti, tuomet vėl palaipsniui ją keisti. Karšto dušo mėgėjus dar pradžiuginsiu pasakydama, kad po karštu vandeniu reikia būti triskart ilgiau nei po šaltu, t. y. 3 minutes maudytis po šiltu vandeniu, 1 minutę – po šaltu, ir vėl iš pradžių. Šią terapiją rekia pradėti nuo šilto vandens, o užbaigti – šaltu, kadangi taip ilgiau truks kontrastinio dušo poveikis kūnui. Jei kontrastinį dušą darai prieš miegą, rekomenduoju jį užbaigti šilto vandens srove, nes kitaip išsilakstys visi miegai.

Sveikinu, jei tam pasiryši, nes tai puiki sveikatinimo priemonė. Jei karštas dušas tau yra vienas didžiausių malonumų, tuomet kontrastiniu dušu gali palepinti tik apatinę savo kūno dalį maudynių pabaigoje. Šis būdas taip pat suteiks energijos, be to, puikiai veiks kaip celiulito mažinimo priemonė. Apie trumpąjį kontrastinį dušą ir jo privalumus daugiau gali rasti čia.

Energijos ir geros savijautos tau!
Su meile Moon therapy!


Karolina

Esu klasikinio, gydomojo bei meridianinio masažo praktikė, natūralių dalykų ir sveikatinimo propaguotoja, ieškotoja ir atradėja.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *